Almanca Öğrenmek

Almanca Öğrenmek

Almanca öğrenmek uzun dönemde kendinize yapacağınız önemli bir yatırımdır. İster kariyer amaçlı ister kültürel amaçlı olarak, Almanca öğrenmeye başlayanlar kendilerine yeni bir dünyanın kapısını açarlar. Biz Revolution Dil Okulu olarak sizlere Almanca öğrenmenin getireceği avantajları aşağıdaki gibi özetleyebiliriz.

  1. Almanca Avrupa’da en çok konuşulan dildir: Almanca, 38 ülkede yaklaşık 120 milyon kişinin konuştuğu bir dildir . Ayrıca, bölgesel farklılıklar göstermekle beraber, Avusturya, İsviçre, Lüksemburg ve Lihtenştayn’ın resmi dilidir. Doğu Belçika, Hollanda, Danimarka, Kuzey İtalya, Polanya’nın bazı bölgeleri, Romanya ve yine Avrupa'nın bir çok yerinde Almancayı anadil olarak konuşan insanlar yaşamaktadır. Bütün dünyada en çok öğretilen üçüncü, Avrupa ve Japonya’da ise en çok öğretilen ikinci yabancı dildir. Yani, Almanca konuşmaya başladığınızda milyonlarca kişi ile anadili ya da ikinci dili aracılığıyla iletişim kurma şansını yakalarsınız.Bildiğiniz üzere en samimi ve en içten konuşmalar anadilde yapılandır. Dünyada ikinci dil olarak kullanılan Almanca, sizi hem daha aktif hem de daha sosyal bir hale getirecektir.
  2. Almanya’nın kuvvetli bir ekonomisi vardır: Almanya dünyanın en güçlü üçüncü ekonomisine sahiptir ve ihracat konusunda bir dünya lideridir. İsviçre'ye baktığımızda da dünyada en yüksek yaşam standartlarına sahip bir ülke görürüz. BMW, Mercedes, Siemens, Lufthansa, Bosch, Daimler gibi firmalar uluslarası saygınlığa sahip firmalardır. Sırf Amerika’da 700.000 kişi Alman firmaları tarafından istihdam edilmektedir. Almanya kuvvetli ekonomisi ve saygın firmaları ile gerek Almanya’da gerekse diğer ülkelerde Almanca’yı konuşanlara iş ve kariyer imkanları sağlar.
  3. Almanca öğrenmek zor değildir: Biz Revolution Dil Okulu olarak “kolay dil” veya “zor dil” kavramlarını kullanmayı çok sevmiyoruz ve biliyoruz ki bir dili öğrenmeye başlamak yeni bir yolcuğa çıkmak gibidir. Her yolculukta olduğu gibi bazen ulaşılması kolay bazen de zor duraklar vardır. Ancak, Almanca bu tarz yolculuklar içersinde tehlikeli parkurlar arasında yer almaz. Özellikle daha önceden İngilizce biliyorsanız Almanca’ya oldukça avantajlı bir başlangıç yapabilirsiniz. İngilizce gibi Almanca da Germen dil kökeninden geldiği için çoğu Almanca kelime size İngilizceden dolayı tanıdık gelecektir böylelikle anlamını rahatlıkla kavrayabileceksiniz. Örneğin; Grün- Yeşil, Blau- Mavi, Eis- Buz, Ei- Yumurta, Haus- Ev.
  4. Almanca Akademi ve Eğitim dilidir: Almanca dünyada en çok kullanılan ikinci akademik dildir. Özellikle felsefe ve mühendislik alanlarında Almanca bilmek çok önemlidir. Almanca kitap endüstrisi dünyanın en büyük üçüncü kitap endüstrisidir (bütün dünyada yayınlanan her on kitaptan biri Almanca dilindedir) ve bu kitapların ancak sınırlı bir kısmının diğer dillere çevrilmesi dolayısıyla bu yüksek kalitedeki eserleri okuyabilmek için Almanca bilmek gerekmektedir. Örneğin; Goethe, Karl Marx, Kafka, Brecht... Bu güzel insanların güzel eserlerinin çevirisinden ziyade orijinal hallerini okumak daha etkileyici olmaz mıydı? Yine Almanya 2011 yılı istatistiklerine göre dünyada en çok yabancı öğrenci çeken dördüncü ülkedir. Yüksek eğitim kalitesi ve düşük eğitim ücretleri ile Almanya akademisyenler ve öğrenciler için çok cazip bir ülkedir.
  5. Almanca sanat ve kültür dilidir: Alman kültürü teknik, mantık ve disiplin seven bir kültür olarak karşımıza çıkar. Almanya bütün zamanların en yüksek edebi ve sanatsal çalışmalarını da dünya kültürel mirasına sunmuş bir ülkedir. Örneğin edebiyat alanında Goethe, Kafka, müzik alanında Mozart, Shubert, Beethoven, Felsefe ve entelektüel alanda Kant, Hegel, Nietzche, Marx, Heidegger gibi isimleri kolaylıkla sayabiliriz. Almanca öğrendiğimiz takdirde bu ustalık dolu çalışmaları orijinal metinlerinden doğrudan ve filtrelenmemiş bir şekilde takip edebilir ve hazzına ulaşabiliriz.
  6. Almanca her yerdedir: Almanca internette en çok varlığı hissedilen dillerden bir tanesidir. Almanya ülke uzantası “de”, “com” uzantasından sonra dünyada en çok kullanılan uzantıdır. Ayrıca "com" uzantılı Almanca sayfa sayısı da çok fazladır. Örneğin, wikipedia’da 2016 yılı itibariyle İngilizce makalelerden sonra en çok bulunan makale Almancadır. Almanların yılda yaklaşık 6 haftalık izin süreleri olduğundan tatil yapacak ve farklı yerleri dolaşacak süreleri bulunmaktadır. Alman turistler yılda 100 milyar Euro’ya yakın miktarı uluslararası tatil için harcayarak dünyadaki en çok turistik harcamayı yapmaktadır. İster bulunduğunuz ülkede olun, ister dünyayı gezin, Almanca her yerdedir.

İşte tüm bu sebeplerden dolayı ‘AUF DEUTSCH BİTTE!’

Almanca

Bilgi Almak İstiyorum