Hakkımızda

Yıllarca eğitim sektöründe hizmet vermiş bir ekip olarak bizler; eğitim sektörünün içinde bulunduğu zorlukları yakından gözlemleme şansına sahip olduk.Bu bizlere eğitim kurumu, eğitmen ve öğrenci arasındaki bu hassas ilişkinin eksiklerini sağlıklı bir biçimde gözlemleme fırsatı verdi. Günü gelip kendi yolumuzu kurma şansını elde ettiğimizde yaptığımız ilk şey, geçmişte tanık olduğumuz bütün eğitim süreci sorunlarına alternatif üreten bir bir kurum olma niyetini ortaya koymaktı.

Çocukluğumuzdan ilham alamaya karar verdik. Hayaller ve cesaret üzerine düşününce bulduğumuz tek yanıt; "Martı Jonathan" oldu. Amerikalı yazar Richard Bach'ın 1972 yılında kaleme aldığı dünyaca ünlü bu romanın eşsiz kahramanının öyküsü eminiz ki, sizleri de en az bizler kadar etkilemiştir. Kendisine sunulan ile yetinmeyen kahramanımız kalıpları yıkmaya ve kendi yolunu kendi doğrularına göre kurmaya karar verir. Kaybetme korkusunu geride bırakıp, doğrularını hayata aktarmaya çalışan karakterimiz bu çabası ile hem edebiyat dünyasında hem de okuyucularının hayatında silinmez izler bırakmıştır.

Bizlerde eğitim sektöründe var olacak isek; ancak bu yaklaşıma sahip bir kurum olarak var olmayı tercih ettik. Bilindik eğitim kalıpları ile devam etmektense kendi doğrularımızı yaratmayı önümüze koyduk. Sürüye dahil olmayı değil; yalnız uçmayı istedik.

İnsani özelliklere göre şekillenmemiş bir eğitim yerine; insana, insani değerlere, öğrenme farklılıklarına, iletişime ve iletişim sorunlarına duyarlı etkileşimli bir eğitim modeli kurmaya çabalıyoruz. Bu sebeple eğitim modelimize yaratıcı drama ve çeşitli sanat alanlarını dahil ettik. Dil eğitimini, gündelik yaşamın bir parçası gibi doğallaştırarak sunmanın öğrenme süreçlerinde etkin bir rolü olduğuna tanık olduk. Ve bu modeli geliştirmek için; eğitimlerimizi ders algısından kurtarıp gündelik yaşam içerisinde bir iletişim aracı haline getirmeye çabalıyoruz. Bu çetin yolda tek başımıza değiliz. Öğrencilerimiz, eğitmenlerimiz, velilerimiz ile birlikte her gün daha iyi bir eğitim yaratmanın heyecanını yaşıyoruz.

Ve bütün çabalarımızı geleceği yaratacak olan Martı Jonathanlara armağan ediyoruz.

"Bizler sürünün bir parçası değilsek, kurallarına da uymak zorunda değiliz." Richard BACH - Martı Jonathan LİVİNGSTON

Kurumsal

Bilgi Almak İstiyorum