Pedagojik Danışmanlık

Pedagojik Danışmanlık

İş ve sosyal hayatımızda yeni arayışlara yönelirken bizi geliştirip hedeflerimize yakınlaştıracak bir çok eğitime yöneliriz.Aldığımız bu eğitimlerde kimi zaman istediğimiz sonuçları elde edemediğimiz zamanlar olur. Kimi zaman çocuklarımız için büyük beklentiler ile başladığımız bu süreçler bazen hüsranla son bulur. Doğru eğitmen, doğru eğitim tekniklerinin etkisi büyük olsa da; bazen de bizim ve yakınlarımızın bu eğitimi almak için elverişli koşullara sahip olmaması da böylesi sonuçlar doğurmaktadır.

Sağlıklı bir eğitim süreci oluşturma; eğitmen, eğitim tekniği ve öğrenci odaklı yaşanabilecek sorunların hızlı bir biçimde önüne geçilmesi için bütün sürecimizi psikolojik danışmanımızın gözlemine dayalı olarak yürütmekteyiz.Danışmanımız katıldığı derslerde sınıf uyumu, eğitmen uyumu, öğrencinin öğrenme yöntemi üzerine gözlem gerçekleştirmektedir. Bu gözlemler sonucunda aylık olarak sunulan raporlarda süreci tıkayan sorunların çözümleri de bulunmaktadır.

Öğrencimiz ve velimiz ile gerçekleştirdiğimiz görüşmelerde bu bilgiyi kendileri ile paylaşıp ortak çözüm bulma yoluna gideriz.Danışmanlık hizmeti ile eğitim sürecinde yaşanan sıkıntıları önemli ölçüde aşmakta ve kursiyerlerimizin maddi ve manevi kaybının önüne geçilmektedir.

Eğitim Sistemimiz

Bilgi Almak İstiyorum