Yaşayan İngilizce

Çocuklarda dil öğrenimi için en uygun dönem tartışması bir çok bilim adamı tarafından incelenmeye alınıp bu konuda bir çok fikir ortaya atılmıştır. Fakat sonuç olarak ikinci bir dili öğrenmenin en uygun koşullarının çocuklarda ön ergenlik diye tabir edilen sürece denk geldiğini söyleyebiliriz.3 yaşında başlayan bu süreç 15 yaşından sonra yaş ilerledikçe gerilemektedir. Bu bilimsel araştırmalara bağlı olarak erken yaşta ikinci ve hatta üçüncü dil eğitimini önemle tavsiye ediyoruz.Ve çocuklarımızın bu öğrenme süreçlerini desteklemek amacıyla oluşturduğumuz "Yaşayan İngilizce" projemiz ikinci bir dil öğrenmek isteyen öğrencilerimize yaş özelliklerine bağlı olarak geliştirdiğimiz bir tekniktir.

Dil öğrenim sürecini daha fazla etkileşim ve sosyalleşmeye bağlı kalarak uygulamalı olarak gerçekleştirdiğimiz bu teknik ile 15 yaş altı öğrencilerimizde çok başarılı sonuçlar almaktayız.

  • Derslerde kelime öğrenme ve öğrencinin derse olan ilgisini arttırmak sebebiyle yaratıcı drama tekniklerinden faydalanılmaktadır.Yaratıcı drama teknikleri ile öğrencilerimiz hem sosyalleşme hem de bu sosyalleşme sürecini ikinci bir dil ile yapma olanağına sahip olacaklardır.

  • Yaratıcı drama tekniği ile öğrencilerimiz normal bir eğitim koşullarının yaklaşık 3 katı daha fazla kelime öğrenmektedir.

  • Sınıflarımız 8-10 kişilik butik sınıflar olup; eğitmen ve diğer kursiyerler ile iletişimin kolay olamasını sağlayacak özelliktedir.

  • Haftada bir psikolojik danışmanımız derslere katılıp; kursiyerin öğrenme sürecini yakından gözlemlemektedir.

  • Teorik eğitimler aynı zamanda uygulamalı pratik eğitim olarakta işlenmektedir.

  • Masal Saati ve oyunlar ile öğrenim süreci pekiştirilmektedir.

  • Öğrencimizin eğitim süreci ile ilgili gelişmeler aylık olarak velilerimiz ile gerçekleştirdiğimiz görüşmelerde kendilerine aktarılmaktadır.

Eğitim Sistemimiz

Bilgi Almak İstiyorum